לוגו אלי חרד

054-5613735

תכנון פרישה: מה הן התכניות שלך לפרישה?

הפתגם השגור בפי בני האדם שאומר "החכם עיניו בראשו" לא מגיע בחלל ריק. לא פעם אנחנו רואים אנשים אשר במהלך חייהם מצליחים להרוויח לא מעט כסף שיכול לרפד את דרכם במשך השנים לאחר הפרישה מהעבודה, ולאפשר להם לחיות את המשך חייהם ברמת החיים לה הם התרגלו.

אך ברגע האמת כאשר הם מגיעים לגיל הפרישה, הם מגלים שהכסף אותו יקבלו נמוך הרבה יותר ממה שהיו יכולים לקבל בגלל שלא עשו במהלך השנים את מה שהיה צריך בשביל לדאוג לעתיד שלהם.

תכנון פרישה הוא התהליך המתאים ביותר לאנשים שרוצים להיות מאלה ששולטים בעתיד שלהם, ולא מתעלמים מהדאגה לימים שאחר הפרישה.

מהי התוכנית של תכנון פרישה?

תוחלת החיים במדינת ישראל עולה במשך השנים, ונוצר מצב בו אנשים חיים שנים רבות לאחר שהפסיקו לעבוד.

בשנים הללו, לא תמיד תוכלו לסמוך על אחרים שידאגו עבורכם לכסף המספיק לרמת החיים שהתרגלתם אליה, וכל אחד צריך לבצע בעצמו תכנון פיננסי בשביל לדאוג שיוכל לחיות גם אז בכבוד.

במסגרת התהליך של תכנון פרישה, יושבים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחומם על הכלל הנכסים אשר שייכים ללקוח, ובונים יחד אתו אסטרטגיית חיסכון לטווח הארוך אשר בראש מעייניה הדאגה לימים שאחרי היציאה לפנסיה.

אילו אספקטים נבחנים במהלך התהליך של תכנון פרישה?

במהלך התהליך נבחנים נושאים רבים אשר להם השפעה ליום שאחרי הפרישה מהעבודה, ובין היתר:

  • חישוב ההוצאות החודשיות של הלקוח – על ידי חישוב ההוצאות החודשיות בצורה מדויקת ניתן להעריך כמה כסף הוא יצטרך לאחר היציאה לפנסיה בשביל להמשיך ולחיות ברמת החיים אליה הוא שואף בפנסיה.
  • הערכת מצב בריאותי – למצב הבריאותי ישנה השפעה גדולה על הכסף שיצטרך הלקוח לאחר היציאה לפנסיה, וכדאי מאוד להתאים את אפיקי החיסכון כך שיהיו נזילים ומתאימים להשפעות המצב הבריאותי.
  • שקלול ההכנסות שיהיו לאחר היציאה לפנסיה – במקרים רבים מלבד החיסכון הפנסיוני קיימים מקורות הכנסה נוספים אפשריים אשר יוכלו לסייע לחיים לאחר היציאה לפנסיה, ויש לקחת אותם בחשבון כאשר מחשבים את הכסף הנדרש עבור רמת החיים אליה הוא שואף בפנסיה.

מלבד החישובים על מצבו של הלקוח, התוכנית כוללת סיוע ממשי בכל נושאי הבירוקרטיה הקשורים ביציאה לפנסיה במדינת ישראל כמו מילוי טופסי עזיבת עבודה וטפסים שונים נוספים למס הכנסה, הגשת דוחות שנתיים, קבלת אישורים נדרשים ממוסדות המדינה, ניוד של כספים לקופה לקצבה ועוד מגוון רחב של פעולות שיסייעו לצלוח את היציאה לפנסיה בקלות רבה הרבה יותר.

שיתוף:

מאמרים קשורים

איתור כספים בקרנות פנסיה
איתור כספים בקרנות פנסיה

קרן הפנסיה שלכם היא לא דבר שכדאי לזלזל בו. כל אחד מאתנו מגיע בסופו של דבר אל ימים בהם כוחו כבר לא במותניו והוא לא

איתור כספים בקופות גמל משרד האוצר
איתור כספים בקופות גמל משרד האוצר

כל אחד מבין שהצורך בדאגה לעתיד לא מסתכם רק בקרן הפנסיה. הפנסיה היא אמנם חיסכון חשוב מאוד לקראת החיים בגילאים המבוגרים, אבל פעמים רבות לא

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button