לוגו אלי חרד

054-5613735

ניהול תיקי השקעות: מעל 5 מסלולי השקעה מניבים

במידה ויש לכם סכום כסף אותו חסכתם, אין ספק כי הבחירה הגרועה ביותר היא להניח אותו בבנק או מתחת לבלטות וכאן ניהול תיקי השקעות נכנס לתמונה.

אם אתם לא זקוקים לכסף בזמן הקרוב, כשאתם מניחים את הכסף שישכב בבנק לא רק שאתם לא מרוויחים אתם גם מפסידים משום שערך הכסף נשחק.

הריביות אותם הבנקים מעניקים עבור חסכונות הם כל כך נמוכות שלעיתים אנחנו שומעים על אנשים שהשקיעו עשרות אלפי שקלים והרווח שלהם היה באגורות. מה כן כדאי לעשות עם הכסף? ישנם לא מעט מכשירי חיסכון משתלמים בשוק, אחד מהם הוא תיק השקעות.

מהו תיק השקעות?

תיק השקעות הוא מכשיר חיסכון לטווח הבינוני והארוך אשר נועד עבור כל אדם שצבר סכום כסף ומעוניין להשקיע אותו לטווח הארוך ולגרוף רווחים.

עבור פתיחה של תיק השקעות נדרש לרוב סכום כסף מינימלי של רבע מיליון שקלים, כאשר ישנם בתי השקעות שדורשים סכומים גבוהים יותר בתור התחלה.

עם זאת, כיום ניתן למצוא בתי השקעות אשר בהם ניתן לפתוח תיק השקעות גם עם סכומים של כמה עשרות אלפי שקלים.

בית ההשקעות משקיע את הכסף שלכם לפי המלצות אנשי מקצוע מומחים אשר משקיעים את הכסף בהתאם לדרישות הלקוח אודות גודל הסיכון שהוא מעוניין לקחת על עצמו.

כיצד מתבצע ניהול תיקי השקעות?

באופן עקרוני ניתן לנהל את תיק השקעות בצורה עצמאית. במקרה כזה אתם אלו שבוחרים באילו דברים להשקיע, כמה מכל דבר, והתעסקות עם שוק ההון.

ניהול תיקי השקעות בצורה עצמאית הוא דבר מורכב אשר מצריך ידע פיננסי נרחב, אך מאפשר חופש מלא בבחירה של אפיקי ההשקעה.

לעומת זאת ניהול תיקי השקעות באמצעות בתי השקעות מתאים לכל אדם והוכיח את עצמו לאורך השנים כמכשיר חסכון מספיק טוב עבור אנשים שאין להם הידע או הזמן להתעסק בעצמם בתיק ההשקעות.

מהם מסלולי ההשקעה הקיימים?

אלי חרד, מתכנן פיננסי, מסביר שבין אם אתם מנהלים את תיק ההשקעות לבד או באמצעות בית השקעות, תוכלו לבחור את האפיקים בהם הכסף שלכם יושקע. המסלולים הנפוצים הם:

  • תיק משולב הכולל מכשירים פיננסים שונים – כמו אגרות חוב, תעודות סל, מניות ועוד.
  • תיק מניות בלבד – נחשב לתיק בסיכון גובה משום ששוק ההון מאופיין בתנודתיות.
  • תיק ניירות ערך זרים.
  • תיק קרנות נאמנות.
  • תיק תעודות סל.

ישנם מסלולים נוספים ביניהם מסלולים אשר מיועדים לציבור הדתי והחרדי שם ההשקעות מתנהלות על פי ההלכה היהודית, וכן מסלול למגזר הערבי אשר מתנהל על פי חוקי השריעה.

שיתוף:

מאמרים קשורים

איתור כספים בקופות גמל משרד האוצר
איתור כספים בקופות גמל משרד האוצר

כל אחד מבין שהצורך בדאגה לעתיד לא מסתכם רק בקרן הפנסיה. הפנסיה היא אמנם חיסכון חשוב מאוד לקראת החיים בגילאים המבוגרים, אבל פעמים רבות לא

איתור כספי פנסיה משרד האוצר
איתור כספי פנסיה משרד האוצר

כספי הפנסיה הם לא דבר שכדאי לזלזל בו. גם אם אתם עדיין צעירים ויש לכם הרבה כוח לעבוד, ולא מעט שנים עד לגיל היציאה לפנסיה,

איתור קופות גמל כספים אבודים
איתור קופות גמל כספים אבודים

קופות גמל הן ללא ספק מכשיר חיסכון מעולה. מדובר על מוצר חיסכון אשר מאפשר לחסוך בו  מדי שנה כ – 70 אלף שקלים, כאשר כל

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button