לוגו אלי חרד

054-5613735

דמי ניהול קופות גמל להשקעה

אנשים רבים מחפשים אפיקים להשקעה כמו קופות גמל להשקעה, בין אם לטווח יותר קצר ובין אם לטווח ארוך כאשר אחד מתחומי ההשקעות לטווח ארוך הוא נושא הפנסיה ולכן חשוב לדעת מה הם דמי ניהול קופות גמל להשקעה שיש.

קופות גמל הן אחד מהפתרונות לחסכון פנסיוני כאשר יש לה יתרונות וחסרונות כמו בכל חסכון, ואחד מהנושאים שחשוב לקחת בחשבון בהקשר של קופות גמל להשקעה זה נושא של דמי הניהול שלרוב הם גבוהים יותר מאשר בקרנות פנסיה רגילות.

אז מה זה בכלל קופות גמל והיכן הם מתנהלות?

קופת גמל זהו למעשה סוג של אפיק חסכון המשמש אנשים כאפיק חסכון לפנסיה אשר מחליף את קרן הפנסיה וביטוח המנהלים המוכרים.

היא מאפשרת הטבת מס לפי חוק ולכן היא אטרקטיבית לאנשים רבים ולרוב דמי הניהול בה גבוהים יותר מאשר בקרנות פנסיה, אך לצד זאת היא מאפשרת גמישות מבחינה של מסלול ואפילו לנהל באופן עצמאי את הכספים בקופה ולהחליט בנוגע לניירות ערך ועוד.

בעלי קופת גמל זכאים לקבל הלוואות בתנאים טובים למשך 7 שנים ואין בהן צורך בערבים והן פטורות מעמלות, על אף לקיחת ההלוואה נשמרת צבירת התשואה על הכספים שבקופה. קופות גמל כמו ביטוחים רבים והשקעות רבות מנוהלות גם על ידי חברות ביטוח שונות וגם על ידי חברות המתמחות בהשקעות.

דמי ניהול של קופת גמל, מה זה אומר בדיוק?

קופות גמל מנוהלות על ידי חברות אשר מטרתן בשורה התחתונה היא להרוויח כסף. הם משתמשות בכסף של החוסכים כדי להשקיע באפיקים שונים אשר יגרמו לרווחים על הכספים הראשוניים ועל כך משלמים החוסכים עמלות, זה נקרא דמי ניהול.

בסופו של דבר יש יכולת לנהל משא ומתן מול אותן חברות כדי להגיע איתן להסכמה על דמי ניהול מופחתים מה שבסופו של דבר מוזיל את העלויות לחוסך שכן עלות דמי הניהול של קופות גמל הוא גבוה יחסית לאפיקי חסכון אחרים.

האם יש הבדל בין דמי הניהול בין החברות השונות?

לכל חברה יש את דמי הניהול שלה ואפשר להתמקח עליהם ולהשיג תנאים טובים יותר. חשוב לזכור שנכון שדמי הניהול הם חשובים בקבלת החלטה איפה לנהל את קופת הגמל אבל יש סיבות נוספות לבחור בחברה כזו או אחרת בעיקר אם מדובר על ניהול אשר מביא לתשואות גבוהות יותר מבחינת ההשקעות שלו.

החוק קובע אחוז מקסימלי אותו ניתן לגבות בעבור דמי הניהול של הקרן הן מבחינת דמי הניהול על הצבירה ועל ההפקדות שהם שני דברים שונים וחשוב לבדוק אותם כדי לקבל החלטה מושכלת.

שיתוף:

מאמרים קשורים

איתור קופות גמל כספים אבודים
איתור קופות גמל כספים אבודים

קופות גמל הן ללא ספק מכשיר חיסכון מעולה. מדובר על מוצר חיסכון אשר מאפשר לחסוך בו  מדי שנה כ – 70 אלף שקלים, כאשר כל

כמה פנסיה אקבל בגיל 67
כמה פנסיה אקבל בגיל 67

פנסיה, אותו מושג המעסיק מאוד אנשים לרוב באמצע החיים משום שהוא מושג אשר מתייחס למה יקרה לכל אחד ביום שהוא יפרוש מהעבודה מבחינה כלכלית, ומאילו

איתור כספים אבודים פנסיה
איתור כספים אבודים פנסיה

במהלך השנים אנשים חוסכים כספים בכל מיני אפיקים כולל חיסכון לפנסיה ויש צורך לבצע איתור כספים אבודים פנסיה. כספי הפנסיה אשר נחסכים במהלך עשרות שנים

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button