לוגו אלי חרד

054-5613735

איתור כספים בקופות גמל לפי תעודת זהות

כל אחד מאתנו מבין את החשיבות בחיסכון של כסף לעתיד. בין אם המצב מאפשר לחסוך הרבה כסף או אפילו קצת, כל שקל שנכנס כעת לקופת גמל יכול להיות סכום משמעותי מאוד בעוד כמה עשרות שנים וחשוב לבצע איתור כספים בקופות גמל לפי תעודת זהות.

ולכן, במקרים רבים אנשים טורחים לפתוח קופת גמל ולהפריש אליה כספים בכל פעם שמצטבר להם מעט כסף בצד.

בשיטה הזאת הם דואגים לכך שבמקרה הצורך יהיה להם כסף שיוכלו להשתמש בו לצרכים דחופים, או במקרה הטוב בגיל היציאה לפנסיה (אז גם ניתן למשוך את הכספים כקצבה ללא תשלום מס רווחי הון של 25 אחוז).

לעיתים, נוצר מצב שבו יש לאדם קופות גמל אשר פתח לפני שנים רבות, והוא לא זוכר את קיומם.

בדיוק בשביל זה, ובשביל שהכסף לא ילכו לאיבוד, הוקם על ידי משרד האוצר ובנק ישראל אתר בשם "הר הכסף" אשר בו ניתן לבצע איתור כספים בקופות גמל לפי תעודת זהות.

איך מתבצע איתור כספים בקופות גמל לפי תעודת זהות?

באתר הר הכסף ישנה מערכת אשר מכילה את כל הנתונים על כלל אזרחי ישראל, כאשר לכל אחד מופיע קופות הגמל אשר רשומות על שמו, קרנות הפנסיה שלו, החסכונות שעל שמו, ביטוחים שונים ועוד.

כל אדם יכול להיכנס אל האתר בכל עת שיחפוץ באמצעות הזדהות קצרה, או על ידי חברה אשר תבצע עבורו את החיפוש ותעביר אליו את המידע שעולה בו.

משרד האוצר מודע לעובדה שלא כל אזרחי ישראל יודעים להתעסק עם אתרי אינטרנט בצורה טובה, ועל כן המערכת נבנתה בצורה פשוטה וידידותית כך שהשימוש בה יהיה פשוט למדי.

אלי חרד מתכנן פיננסי, מסביר שלאחר שתקבלו את תוצאות החיפוש, תוכלו לראות לצדם את כל הפרטים הרלוונטיים אשר קשורים לכסף, כולל החברה אשר מנהלת אותם, והדרך ליצירת קשר עמה.

אך חשוב לציין כמובן, שהר הכסף מראה אך רק קופות לא פעילות והכוונה לכך היא שניתן לראות בו רק קופות שלא היו בהן הפקדות יותר משנה.

כמו כן, ניתן לבצע באתר חיפוש על כספים או ביטוחים של קרוב משפחה שנפטר.

האם אפשר לבצע חיפושים ללא הגבלה?

לחיפוש באתר הר הכסף ישנה הגבלה של עד 10 חיפושים לכל מספר זהות, הנובעת מסיבות כאלה ואחרות.

בכל אופן, אין כל סיבה לחפש מספר רב של פעמים משום שלאחר בדיקה אחת תוכלו לדעת כבר את כל הפרטים, ואם תשמרו אותם כפי שצריך, לא אמורים להיות דברים חדשים בתוך מספר שנים בודדות.

בכל אופן, כדאי מאוד לשמור בצורה מסודרת את כל הנתונים שרשומים שם ולגבות אותם, כך שאם תרצו בעתיד לגשת שוב אליהם, לא תצטרכו לחפש שוב אלא פשוט לגשת אל הגיבוי.

שיתוף:

מאמרים קשורים

דמי ניהול קופות גמל להשקעה
דמי ניהול קופות גמל להשקעה

אנשים רבים מחפשים אפיקים להשקעה כמו קופות גמל להשקעה, בין אם לטווח יותר קצר ובין אם לטווח ארוך כאשר אחד מתחומי ההשקעות לטווח ארוך הוא

איתור כספים אבודים פנסיה
איתור כספים אבודים פנסיה

במהלך השנים אנשים חוסכים כספים בכל מיני אפיקים כולל חיסכון לפנסיה ויש צורך לבצע איתור כספים אבודים פנסיה. כספי הפנסיה אשר נחסכים במהלך עשרות שנים

איתור כספים בקרנות פנסיה
איתור כספים בקרנות פנסיה

קרן הפנסיה שלכם היא לא דבר שכדאי לזלזל בו. כל אחד מאתנו מגיע בסופו של דבר אל ימים בהם כוחו כבר לא במותניו והוא לא

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button