לוגו אלי חרד

054-5613735

איתור קופות גמל כספים אבודים

קופות גמל הן ללא ספק מכשיר חיסכון מעולה. מדובר על מוצר חיסכון אשר מאפשר לחסוך בו  מדי שנה כ – 70 אלף שקלים, כאשר כל הכסף נזיל לחלוטין וניתן למשוך אותו בכל עת בתוך כמה ימי עסקים.

הגוף המנהל של הקופה משקיע את הכסף במקומות שונים לפי ראות עיניו ולפי רמת הסיכון בה בחר החוסך, והכסף יכול להניב רווחים לאורך הזמן.

אמנם, בזמן משיכת הכספים יש לשלם 25 אחוזי מס על הרווח, מה שמכונה "מס רווחי הון", אלא אם כן הכסף נפדה כקצבה חודשית לאחר שהחוסך מגיע לגיל שישים.

לא פעם נוצר מצב שאדם פותח קופת גמל, או שהורה או קרוב משפחה אחר פותח קופת גמל על שמו וצובר שם כספים, אך קיומה של קופת הגמל נשכח והאדם לא מודע לקיומה.

איתור קופות גמל כספים אבודים הוא לא עניין מורכב, משרד האוצר בשיתוף בנק ישראל הקימו אתר אינטרנט בשם "הר הכסף" אשר בו כל אדם יכול למצוא את כל קופות הגמל, קרנות הפנסיה והביטוחים אשר רשומים על שמו בצורה מרוכזת ומסודרת.

למה כדאי לבצע חיפוש באתר הר הכסף?

לפעמים אנשים נוטים שלא להאמין שישנו סיכוי שאכן כסף אשר רשום על שמם שוכב בצד ורק ממתין ליום שיגאלו אותו.

אולם כדאי לדעת כי על פי ההערכות מדובר על יותר מחמשה מיליארד שקלים אשר ממתינים בחשבונות אבודים, כאלה שהבעלים שכח או לא מודע לקיומם.

ולכן, מומלץ לכל אדם באשר הוא לבצע לפחות פעם אחת את הבדיקה באתר הר הכסף.

חשוב לציין, כי הר הכסף מראה אך רק קופות לא פעילות שזה אומר, קופות שלא היו בהן הפקדות יותר משנה.

את הבדיקה ניתן לבצע באופן עצמאי באינטרנט או על ידי חברה שמתעסקת בנושא, שתוכל להגיש את הנתונים בצורה הברורה והמובנת ביותר.

כך או כך, השימוש באתר אינו כרוך בתשלום, וניתן לבצע עד עשרה חיפושים לכל מספר זהות.

האם ניתן לבצע חיפוש גם על שם קרוב משפחה שנפטר?

ניתן לבצע איתור קופות גמל כספים אבודים גם על שמו של קרוב משפחה שנפטר.

במידה ואתם קרובי משפחה מדרגה ראשונה אשר מחזיקים בכל הפרטים הרלוונטיים לצורך הזדהות, תוכלו להיכנס אל מסך מיוחד אשר נועד עבור חיפוש לקרובי משפחה של נפטרים, שם בסיום תהליך ההזדהות תוכלו למצוא את כל מוצרי החיסכון והביטוחים אשר היו קיימים לנפטר.

עם זאת, יש לשים לב שגם במקרה הזה החיפוש מוגבל ל – 10 פעמים ומומלץ לשמור את הנתונים שהתקבלו במקום בטוח, בשביל לחסוך צורך בחיפוש נוסף תוך זמן קצר.

שיתוף:

מאמרים קשורים

איתור כספים בקרנות פנסיה
איתור כספים בקרנות פנסיה

קרן הפנסיה שלכם היא לא דבר שכדאי לזלזל בו. כל אחד מאתנו מגיע בסופו של דבר אל ימים בהם כוחו כבר לא במותניו והוא לא

איתור כספי פנסיה משרד האוצר
איתור כספי פנסיה משרד האוצר

כספי הפנסיה הם לא דבר שכדאי לזלזל בו. גם אם אתם עדיין צעירים ויש לכם הרבה כוח לעבוד, ולא מעט שנים עד לגיל היציאה לפנסיה,

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button