לוגו אלי חרד

054-5613735

איתור כספי פנסיה וגמל

אין דבר יותר משמח מלזכות בפיס. יום אחד אתם קמים בבוקר ומגלים שזכיתם בסכום כסף לא מבוטל, שעד לפני רגע לא חלמתם שיהיה לכם. אמנם, זכייה בפיס היא אירוע נדיר, אפשר לומר שהסיכוי שלכם לזכות בפיס הוא כל כך נמוך, שלא כדאי באמת "לבנות" על זה.

אולם, יש עוד מקום בו תוכלו לגלות בהפתעה שאתם מחזיקים בכסף רב. המקום הזה הוא אתר הר הכסף של משרד האוצר.

מאיפה מגיע לשם כסף שלכם? מדובר על קרנות פנסיה וקופות גמל אשר במקרים רבים אנשים מגלים שרשומים על שמם, והם אפילו לא ידעו על קיומם, לדוגמא, כאשר אדם עובר מקום עבודה ולא מאחד את קרן הפנסיה הישנה עם החדשה, הוא עלול לשכוח לחלוטין מקרן הפנסיה שהייתה לו במקום העבודה הקודם, ולגלות אותה רק באמצעות אתר הר הכסף.

איך עושים בפועל איתור כספי פנסיה וגמל?

איתור כספי פנסיה וגמל נעשה באמצעות מערכת שהוקמה על ידי משרד האוצר ובנק ישראל המכונה "הר הכסף" אליה ניתן לגשת באמצעות האינטרנט.

את החיפוש בה ניתן לבצע לבד או באמצעות חברות אשר מספקות שירות של חיפוש והנגשה של הנתונים שלכם.

באתר תוכלו למצוא את כל המידע על קרנות פנסיה, קופות גמל וביטוחים אשר רשומים על שמכם ואולי אתם לא מודעים לקיומם.

החיפוש באתר אינו כרוך בתשלום, אך חשוב לדעת שהוא מוגבל רק לעשרה חיפושים עבור כל מספר זהות, כך שמומלץ לא לבצע את החיפוש כמה פעמים, ולשמור אחרי כל פעם את כל הנתונים המופיעים שם בכדי לחסוך צורך בחיפוש נוסף תוך זמן קצר.

בנוסף, באתר ניתן לאתר כספים אבודים וביטוחים על שם קרוב משפחה שנפטר, באמצעות הזדהות קצרה.

מתי צריך והאם אפשר בכלל לערוך את הבדיקה באתר הר הכסף?

איתור כספים בפועל אינו מתבצע באמצעות מערכת של " הר הכסף " אלא באמצעות המסלקה הפנסיונית –

הר הכסף מראה רק קופות לא פעילות כלומר קופות שלא היו בהם הפקדות יותר משנה יתרה מזאת אתר הר הכסף אינו מראה יתרות אלא רק שם של חברה ומספר טלפון ועל הלקוח לבצע את החיפוש בצורה ידנית לדוגמא אם אתה רוצה לבדוק כמה כסף חסכת עד היום ויש לך קופה פעילה אתר הר הכסף לא יראה זאת .

ניתן לבצע איתור כספים בצורה עצמאית דרך המסלקה הפנסיונית בעלות של 18 ש"ח ותהליך הרשמה קצר – או לחילופין לעשות איתור כספים באמצעות איש מקצוע שיתן מעבר לנתונים הישבים המלצות לשיפור החיסכון , סימולציה עתידית של כמה כסף יהיה בגיל פרישה / עלויות דמי ניהול ועוד

שיתוף:

מאמרים קשורים

דמי ניהול קופות גמל להשקעה
דמי ניהול קופות גמל להשקעה

אנשים רבים מחפשים אפיקים להשקעה כמו קופות גמל להשקעה, בין אם לטווח יותר קצר ובין אם לטווח ארוך כאשר אחד מתחומי ההשקעות לטווח ארוך הוא

איתור כספי פנסיה משרד האוצר
איתור כספי פנסיה משרד האוצר

כספי הפנסיה הם לא דבר שכדאי לזלזל בו. גם אם אתם עדיין צעירים ויש לכם הרבה כוח לעבוד, ולא מעט שנים עד לגיל היציאה לפנסיה,

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button