לוגו אלי חרד

054-5613735

ניהול קופת גמל: מענה על מעל 3 שאלות חשובות

לעיתים דאגה גדולה מדי מפני העתיד יכולה להיות דבר רע. כאשר אנחנו מתכננים את היום שאחרי הפרישה מהעבודה, אין צורך להיכנס ללחץ ולעשות מעשים פזיזים. ישנם לא מעט דרכים פשוטות לחסוך ולדאוג לכך שכאשר לא נוכל יותר לעבוד, עדיין נוכל להמשיך ולחיות ברמת החיים אליה התרגלנו.

אחת הדרכים המומלצות ביותר בשביל לחסוך לעת זקנה היא פתיחה של קופת גמל אשר במהלך השנים צוברת תשואות וגורפת רווחים, כך בהגיע גיל זקנה תוכלו להיות בטוחים שיש לכם סכום כסף אשר מאפשר לכם להמשיך ולהתקיים בכבוד.

מה זה בעצם קופת גמל ולמי היא מתאימה?

קופת גמל היא מכשיר חיסכון לטווח הארוך והבינוני, אשר מאפשר לכל אדם, בין אם הוא בעל עסק עצמאי או עובד כשכיר, לחסוך ולהשקיע את הכסף בכדי שיצבור רווחים.

כאשר אתם פודים את הכסף לאחר גיל 60 תוכלו ליהנות מהטבת מס כך שלא תצטרכו לשלם על הרווחים מס רווחי הון.

אמנם, כיום ניתן לפדות את קופת הגמל בכל זמן שתרצו בלחיצת כפתור, כך שאם אתם זקוקים פתאום לכסף, תוכלו לקבל אותו בקלות. אמנם משיכה כזאת מחייבת תשלום של מס רווחי הון של 25 אחוז מהרווח.

האם קופת גמל מיועדת גם עבור חיסכון לטווח הקצר?

באופן עקרוני לאחר שתכניסו את הכסף, תוכלו למשוך אותו גם לאחר זמן קצר ברווח. עם זאת, באופן כללי קופת גמל לא מיועדת לחיסכון אותו יש סיכוי שתצטרכו למשוך בקרוב משום שלעיתים הקופה נמצאת בתקופה לא טובה, ומשיכת הכסף בזמן כזה יכולה להיות כרוכה בהפסד.

אמנם, את מס רווחי ההון אתם משלמים רק על הרווחים ולכן במקרה שהקופה הפסידה לא תדרשו לשלם בנוסף מס. לעומת זאת, בחיסכון לטווח הארוך יותר, כאשר אתם יודעים שלא תדרשו לכסף בטווח הקצר, אין חשש גדול מהפסד משום שלאורך זמן שוק ההון הוכיח כי הוא תמיד מניב רווחים.

כיצד מתבצע ניהול קופת גמל?

אלי חרד, מסביר שעבור החזקה של קופת גמל לא נדרש ידע פיננסי משום שהקופה מנוהלת באמצעות חברה המתמחה בניהול קופות גמל, אשר בה יושבים אנשי מקצוע המחליטים היכן להשקיע את הכספים.

כמובן שלבעל הכסף ניתנת ההחלטה לגבי רמת הסיכון בה הוא מעוניין, אך בסופו של דבר מי שמשקיע את הכסף זה החברה.

החברה כמובן לא מנהלת את קופת הגמל בחינם אלא גובה דמי ניהול המתחלקים לשניים, דמי ניהול מההפקדה, ודמי ניהול מהרווחים.

שיתוף:

מאמרים קשורים

איתור כספים בקרנות פנסיה
איתור כספים בקרנות פנסיה

קרן הפנסיה שלכם היא לא דבר שכדאי לזלזל בו. כל אחד מאתנו מגיע בסופו של דבר אל ימים בהם כוחו כבר לא במותניו והוא לא

תיקון 190
תיקון 190 – כל השאלות, כל התשובות

במהלך שנות העבודה ישנם אנשים אשר משקיעים זמן רב ומאמצים רבים בשביל לדאוג לכך שגם כאשר יגיעו אל גיל מבוגר ולא יוכלו יותר להמשיך לעבוד

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button