לוגו אלי חרד

054-5613735

פנסיה

נושא החיים בגיל המבוגר הוא ללא ספק אחד הנושאים אשר מעסיקים לא מעט אנשים. בעוד שבגילאים צעירים המחשבה על היום אחרי שנפסיק לעבוד מרגישה קצת רחוקה, ככל שהשנים חולפות והגיל מתקרב, הדאגה מפני העתיד מתגנבת כמעט לכל אחד.

הזקנה הרי לא פוסחת על אף אחד וכל אחד מגיע לגיל שבו הוא כבר לא יכול לעבוד ולדאוג לפרנסה לעצמו, ולכן נושא הפנסיה הוא חשוב וקריטי לכל אחד ואחד.

מהי בעצם הפנסיה?

הפנסיה היא הדרך של כל אדם לדאוג לחיים שלאחר הפרישה מהעבודה, כך שהוא יוכל להמשיך לחיות קרוב לרמת החיים לה הוא התרגל, גם כשיפסיק לעבוד.

בישראל, החוק קובע כי על כל מעסיק להפריש לעובד לקרן פנסיה, אשר אותה יוכל לפדות כאשר יגיע לגיל היציאה לפנסיה.

בשנת 2016 הושלמה חקיקת חוק הפנסיה לעצמאים אשר מחייבת גם עובדים עצמאיים להפריש לעצמם כסף לקרן פנסיה, לפי גובה ההכנסות שלה, כאשר מי שלא מפריש עלול לקבל קנסות של עד 500 ₪, אך הקנס בפועל ניתן רק לעצמאיים שהכנסתם היא מעל 63,600 ש"ח בשנה.

כיצד יודעים היכן הפנסיה שלי?

לרוב אנשים מנהלים את קרן הפנסיה באמצעות סוכן אשר מכיר את גופי ההשקעות והפנסיה השונים ויכול לעזור לכל אחד לשים את הכסף במקום הנכון ביותר עבורו.

עם זאת, ישנם לא פעם מקרים שקורים למשל בעקבות מעבר של מקום עבודה, שאנשים לא יודעים על קיומה של קרן פנסיה ששייכת להם, או שיודעים עליה אך לא יודעים היכן היא.

כיום משרד האוצר הקים אתר שנקרא "הר הכסף" בו ניתן למצוא על פי תעודת זהות את כל המידע על קרנות פנסיה אבודות והדרך ליצור קשר עם החברה בשביל לברר עליהם.

כמה פנסיה אקבל בגיל 67
כמה פנסיה אקבל בגיל 67

פנסיה, אותו מושג המעסיק מאוד אנשים לרוב באמצע החיים משום שהוא מושג אשר מתייחס למה יקרה לכל אחד ביום שהוא יפרוש מהעבודה מבחינה כלכלית, ומאילו

קראו עוד »
איפה הפנסיה שלי
איפה הפנסיה שלי

פעם מה שהיה נהוג זה לעבוד במקום עבודה אחד במשך עשרות שנים עד לגיל היציאה לפנסיה אז איפה הפנסיה שלי? עם השנים הדבר הזה השתנה

קראו עוד »
וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button