לוגו אלי חרד

054-5613735

כמה פנסיה מקבלים אחרי גיל הפרישה? אלו העובדות

אנשים רבים עוסקים בשאלה ממה הם יתקיימו לאחר שיגיעו לגיל פרישה ויפסיקו לעבוד וגם כמה פנסיה מקבלים?

רבים מודעים לכך שיש משהו שנקרא חסכון פנסיוני אליו הועברו כספים על ידי המעביד במהלך השנים, אך לעיתים עולה השאלה כמה פנסיה תשולם בפועל לאחר הפרישה מהעבודה.

זוהי שאלה שמעסיקה אנשים רבים, בעיקר אנשים מבוגרים יחסית שיום הפרישה הולך ומתקרב אליהם בצעדי ענק ועל כן יש להתייעץ עם מתכנן פיננסי.

במהלך החיים האדם עובד ומתפרנס, אך כאשר הוא פורש מהעבודה הוא למעשה מפסיק לעבוד ומתחיל לחיות על חסכונות וקצבאות אותן הוא מקבל מביטוח לאומי.

מהי בכלל פנסיה?

פנסיה היא סוג של גמלה המשולמת לאדם בעקרון כל חודש לאחר פרישתו של אדם מעבודתו בגיל הפרישה.

במדינת ישראל יש חוק המחייב כל אזרח המדינה שעובד והוא לאחר שירות צבאי להפריש חסכון לפנסיה, כאשר עובד שכיר החסכון זה משהו שהמעסיק דואג לו ועצמאי למעשה אמור לדאוג ולעשות זאת עבור עצמו.

הכספים שנחסכים במהלך השנים ישמשו את האדם לצרכי הקיום שלו. יש סוגים שונים של פנסיה כמו למשל פנסיה צוברת, פנסיה תקציבית וכדומה.

היכן ניתן לחסוך את כספי הפנסיה?

כספי הפנסיה אשר מופרשים על ידי המעסיק או על ידי העובד העצמאי יכולים להיחסך באפיקים שונים כמו ביטוח מנהלים, קופת גמל או קרן פנסיה.

הכספים מנוהלים במהלך השנים על ידי הקרן אליה הם מופרשים, הרווחים שהקרנות עושות הם חלק מהקצבה אותה מקבל האדם לאחר פרישתו בנוסף לכספים שהוא הפריש במהלך השנים.

כמה פנסיה מקבלים בסופו של דבר?

למעשה הכספים מהם מתקיים האדם לאחר פרישתו מהעבודה כוללים את קצבת ביטוח לאומי, קרן הפנסיה בה הוא חסך ואם יש לו חסכונות והשקעות נוספים.

הסכום החודשי של כספי הפנסיה המשולמים לאדם לאחר פרישתו תלויים במספר גורמים בין היתר אפיק החסכון בו הוא בחר ביטוח המנהלים, קופת גמל וכדומה.

הסכום עצמו מורכב מהסכום אותו צבר האדם ובנוסף הרווחים שהיו באותו אפיק במהלך השנים במסגרת אותה השקעה.

מה עוד חשוב לדעת בנוגע לפנסיה?

יש מספר דברים שחשוב לדעת בנוגע לפנסיה, דברים שמשפיעים על כמה פנסיה מקבלים בסופו של דבר.

למשל אדם אשר עבר מקומות עבודה, חשוב שיבדוק האם הופרשו לו כספים לפנסיה שהוא אינו יודע עליהם או שכח מקיומם.

כדאי לבדוק האם האפיק בו נבחר להשקיע את כספי הפנסיה בעבר הוא אכן הכי מתאים ונכון גם בשלב אחר, לעיתים כדאי לבחור אפיק חדש עם תנאים טובים יותר.

שיתוף:

מאמרים קשורים

כמה פנסיה אקבל בגיל 67
כמה פנסיה אקבל בגיל 67

פנסיה, אותו מושג המעסיק מאוד אנשים לרוב באמצע החיים משום שהוא מושג אשר מתייחס למה יקרה לכל אחד ביום שהוא יפרוש מהעבודה מבחינה כלכלית, ומאילו

איתור קופות גמל כספים אבודים
איתור קופות גמל כספים אבודים

קופות גמל הן ללא ספק מכשיר חיסכון מעולה. מדובר על מוצר חיסכון אשר מאפשר לחסוך בו  מדי שנה כ – 70 אלף שקלים, כאשר כל

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button