לוגו אלי חרד

054-5613735

כמה פנסיה אקבל בגיל 67

פנסיה, אותו מושג המעסיק מאוד אנשים לרוב באמצע החיים משום שהוא מושג אשר מתייחס למה יקרה לכל אחד ביום שהוא יפרוש מהעבודה מבחינה כלכלית, ומאילו כספים בעצם האדם יחייה את שארית חייו עד יום מותו במידה והוא לא עובד ולא מכניס כספים מעבודה באופן חודשי קבוע.

גיל הפרישה לפנסיה משתנה במהלך השנים והוא עלה גם לגברים וגם לנשים שכן תוחלת החיים הממוצעת עולה, מה משפיע על יכולת התשלום לאנשים לאחר צאתם לפנסיה שכן אנשים חיים יותר וגם יש יותר אנשים.

אז מה זה בעצם פנסיה, איך חוסכים לפנסיה וממה היא מורכבת

פנסיה זה למעשה סוג של חסכון אותו אמור כל אדם לחסוך במהלך החיים בין אם הוא שכיר או עצמאי כך שכאשר יגיע לגיל הפרישה יצטבר לו סכום כסף מספק ממנו הוא יוכל לחיות את שארית חייו.

נכון להיום החוק מחייב כל עובד לחסוך החל מגיל 21 כאשר אצל אדם שכיר במגזר הפרטי החסכון לפנסיה מורכב מהפרשות הן של העובד והן של המעסיק בעוד שבקרב אנשים עצמאים הם דואגים לתשלום הפרשת לפנסיה באופן בלעדי.

בסופו של דבר כאשר אדם יגיע לגיל פרישה ויחליט לצאת לפנסיה לעבוד ולהתפרנס באופן שוטף, הוא יקבל קצבה חודשית מתוך הכספים אותם חסך.

מה משפיע על גובה הקצבה החודשית בפנסיה

בכל חודש במהלך החיים מפריש כל עובד אחוז מסוים משכרו לטובת החסכון הפנסיוני.

ישנם אפיקים שונים של חסכון כמו קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל שהם מוצרים שונים ולכל אחד מהם יתרונות משלו וחסרונות משלו.

למעשה מה שמשפיע על גובה הקצבה זה המסלול בו בוחרים לחסוך, משך הזמן שבוצע החסכון כאשר ככל שעובדים יותר שנים ומפרישים יותר כסף מצטבר סכום כסף גדול יותר, התשואות שהשיגה קרן הפנסיה משום שהקרנות משקיעות את הכספים באפיקים שונים כדי להגדיל תשואה, גובה דמי הניהול אותם משלם כל חוסך  ועוד.

בשורה התחתונה, מה יהיה סכום הפנסיה בגיל 67

האמת שהיום קשה להגיד בוודאות משום שתוכניות רבות אינן מבטיחות מה יהיה גובה התשלום החודשי.

יחד עם זאת קצבת פנסיה מורכבת גם מתשלום קצבת זקנה על ידי הביטוח הלאומי וגם מתשלומי פנסיה שמקורם בכספים שחסך האדם מעבודתו במהלך חייו.

נכון להיום הסכום המקובל עומד על סכום מקסימלי של 70% מגובה שכרו של האדם שכאשר בסופו של דבר הסכום הסופי מתבסס על הכספים שנצברו על ידי האדם במהלך עבודתו בחייו הבוגרים.

שיתוף:

מאמרים קשורים

איתור כספים בקופות גמל משרד האוצר
איתור כספים בקופות גמל משרד האוצר

כל אחד מבין שהצורך בדאגה לעתיד לא מסתכם רק בקרן הפנסיה. הפנסיה היא אמנם חיסכון חשוב מאוד לקראת החיים בגילאים המבוגרים, אבל פעמים רבות לא

כמה פנסיה אקבל בגיל 67
כמה פנסיה אקבל בגיל 67

פנסיה, אותו מושג המעסיק מאוד אנשים לרוב באמצע החיים משום שהוא מושג אשר מתייחס למה יקרה לכל אחד ביום שהוא יפרוש מהעבודה מבחינה כלכלית, ומאילו

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button