לוגו אלי חרד

054-5613735

איתור כספים אבודים פנסיה

במהלך השנים אנשים חוסכים כספים בכל מיני אפיקים כולל חיסכון לפנסיה ויש צורך לבצע איתור כספים אבודים פנסיה.

כספי הפנסיה אשר נחסכים במהלך עשרות שנים אמורים לאפשר לאנשים להתקיים לאחר הפרישה מהעבודה מכיוון שכל חודש כספי הפנסיה משולמים להם ומאפשרים להם למעשה להתקיים כלכלית למרות שהפסיקו לעבוד.

יחד עם זאת יש מצבים בהם כספי פנסיה שנחסכו הלכו לאיבוד ואנשים שזכאים להם אינם יודעים על קיומם.

מה זה כספי פנסיה אבודים

אנשים לרוב עובדים כל החיים ובמסגרת העבודה מופרשים כספים באופן קבוע לטובת חסכון לפנסיה, זאת אומרת שכל חודש אדם חוסך סכום כסף מסוים שכאשר יגיע לגיל המתאים ויפרוש מהעבודה הוא יוכל להתקיים.

יחד עם זאת בשל שינויים שחלו בשוק העבודה, שינויים שמשפיעים על כך שאנשים רבים עוברים בין מקומות עבודה בתדירות גבוהה וזאת שונה מהעבר שאנשים לרוב עבדו במקום עבודה אחד מקסימום שניים עד אשר פרשו לגמלאות.

כתוצאה מהמעברים האלו נוצר מצב בו לעיתים אנשים אינם יודעים איפה יש להם קרן פנסיה, וזאת משום שלא תמיד כל מעסיק מפריש לאותה קרן ואז נוצר מצב בו כספים נחסכים במקומות שונים.

למה חשוב לאתר כספי פנסיה אבודים

כל עוד אדם עובד ומתפרנס לרוב נראה כי הנושא של הפנסיה והכספים המושקעים שם לא חשובים כל כך אך אין זה נכון כלל וכלל שכן מגיע השלב בו אדם מגיע לגיל פרישה, זאת אומרת הוא מפסיק לעבוד ולהרוויח משכורת חודשית קבועה אך עדיין צריך להתקיים באופן שוטף ולשם כך נועדו כספי הפנסיה.

לכן יש חשיבות מאוד גדולה לאתר את כל הכספים של האדם בין אם מדובר על פנסיה שהיא בקופת גמל או ביטוח מנהלים או כל אפיק אחר כדי שבגיל הפרישה האדם יוכל לקבל את הכספים המגיעים לו כי זה מה שמאפשר לו להתקיים בכבוד.

איך אפשר לאתר כספים אבודים בפנסיה

פעם איתור של כספים אבודים היה מאוד קשה ולעיתים כמעט בלתי אפשרי אך בשנים האחרונות חלו התפתחויות ושינויים והיום ניתן לאתר בקלות רבה יותר האם יש כספים אבודים ואם כן היכן.

איתור כספים אבודים אפשרי דבר ראשון דרך הר הכסף של משרד האוצר, דרך נוספת אפשרית היא פניה למעסיקים קודמים וניסיון לברר עמם להיכן הופרשו כספי הפנסיה שלכם.

עוד אופציה היא פניה יזומה לחברות ביטוח שונות אשר מנהלות חסכונות לפנסיה ויש גם אפשרות לפנות לחברות פרטיות אשר מבצעות את הבדיקות הללו ומאתרות כספי פנסיה אבודים.

שיתוף:

מאמרים קשורים

דמי ניהול קופות גמל להשקעה
דמי ניהול קופות גמל להשקעה

אנשים רבים מחפשים אפיקים להשקעה כמו קופות גמל להשקעה, בין אם לטווח יותר קצר ובין אם לטווח ארוך כאשר אחד מתחומי ההשקעות לטווח ארוך הוא

איתור כספים בקרנות פנסיה
איתור כספים בקרנות פנסיה

קרן הפנסיה שלכם היא לא דבר שכדאי לזלזל בו. כל אחד מאתנו מגיע בסופו של דבר אל ימים בהם כוחו כבר לא במותניו והוא לא

איתור כספי פנסיה משרד האוצר
איתור כספי פנסיה משרד האוצר

כספי הפנסיה הם לא דבר שכדאי לזלזל בו. גם אם אתם עדיין צעירים ויש לכם הרבה כוח לעבוד, ולא מעט שנים עד לגיל היציאה לפנסיה,

איתור קופות גמל כספים אבודים
איתור קופות גמל כספים אבודים

קופות גמל הן ללא ספק מכשיר חיסכון מעולה. מדובר על מוצר חיסכון אשר מאפשר לחסוך בו  מדי שנה כ – 70 אלף שקלים, כאשר כל

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button