לוגו אלי חרד

054-5613735

איתור כספי פנסיה משרד האוצר

כספי הפנסיה הם לא דבר שכדאי לזלזל בו. גם אם אתם עדיין צעירים ויש לכם הרבה כוח לעבוד, ולא מעט שנים עד לגיל היציאה לפנסיה, מומלץ לכם לשים לב היטב לכספי הפנסיה שלכם, ולוודא שהמעסיק שלכם דואג אכן להפריש עבורכם כסף לקרן הפנסיה כפי שמחייב החוק.

לפי החוק כיום, גם עצמאיים מחויבים להפריש כסף לקרן פנסיה, והם חשופים לקנסות במידה ולא יעשו זאת.

לאחר שבדקתם כי נעשות הפרשות כפי שצריך לקרן הפנסיה שלכם, כדאי מאוד לדעת כי במקרים רבים ישנם כספי פנסיה אבודים אשר אתם לא יודעים על קיומם, ואם לא תדרשו אותם – גם לא תקבלו.

בשביל למצוא אותם תצטרכו לבצע איתור כספים משרד האוצר באמצעות אתר הר הכסף.

מהו אתר הר הכסף ולמה בכלל שיהיה לי כסף שאני לא יודע על קיומו?

אתר הר הכסף הוא אתר אינטרנט אשר הוקם על ידי משרד האוצר ובנק ישראל במטרה לאפשר לאנשים למצוא כספים כמו כספי פנסיה או מוצרי חיסכון אשר רשומים על שמם, ומסיבה כזאת או אחרת הם לא יודעים על קיומם. מה שכן צריך לדעת הוא כי הר הכסף מראה קופות לא פעילות בלבד, שזה אומר, קופות שלא היו בהן הפקדות יותר משנה. השאלה המתבקשת היא, כיצד יכול להיות מצב שיש לאדם קרן פנסיה והוא לא יודע על קיומה?

אמנם, זה אולי נשמע רחוק אבל ישנם לא מעט מקרים בהם אדם יכול לגלות כספים אשר רשומים על שמו שלא ידע או לא זכר את קיומם.

לדוגמא, כאשר אדם נמצא במקום עבודה למשך זמן קצר, והמעסיק פתח עבורו קרן פנסיה אותה שכח להעביר כאשר עבר עבודה.

אלי חרד מתכנן פיננסי, מסביר שבמקרים מסוימים תופתעו לדעת על סכום הכסף ששוכב שם – למרות שמדובר היה על סכום קטן, כעבור שנים הוא יכול להניב סכומים לא מבוטלים בזכות ההשקעות של הגוף המנהל.

כיצד משתמשים באתר הר הכסף של משרד האוצר?

איתור כספי פנסיה משרד האוצר נעשה כאמור על ידי גלישה באתר הר הכסף. השימוש באתר נעשה על ידי הזדהות באמצעות מספר זהות ותאריך ההנפקה שלה, ועוד מספר פרטים שידועים רק לכם.

אולם, כדאי לדעת כי השימוש באתר הר הכסף על מנת לחפש כספים אבודים מוגבל ל – 10 חיפושים לכל מספר זהות, כך שמומלץ לא לבצע סתם את החיפוש.

לאחר שתבצעו את החיפוש, תוכלו לראות בצורה ברורה את כל המקומות בהם יש לכם קרן פנסיה או מוצרי חיסכון כאלה ואחרים, תאריך הפתיחה שלהם, הגוף אשר מנהל אותם, ודרכי יצירת הקשר אתו.

שיתוף:

מאמרים קשורים

איתור קופות גמל כספים אבודים
איתור קופות גמל כספים אבודים

קופות גמל הן ללא ספק מכשיר חיסכון מעולה. מדובר על מוצר חיסכון אשר מאפשר לחסוך בו  מדי שנה כ – 70 אלף שקלים, כאשר כל

כמה פנסיה אקבל בגיל 67
כמה פנסיה אקבל בגיל 67

פנסיה, אותו מושג המעסיק מאוד אנשים לרוב באמצע החיים משום שהוא מושג אשר מתייחס למה יקרה לכל אחד ביום שהוא יפרוש מהעבודה מבחינה כלכלית, ומאילו

דמי ניהול קופות גמל להשקעה
דמי ניהול קופות גמל להשקעה

אנשים רבים מחפשים אפיקים להשקעה כמו קופות גמל להשקעה, בין אם לטווח יותר קצר ובין אם לטווח ארוך כאשר אחד מתחומי ההשקעות לטווח ארוך הוא

איתור כספי פנסיה משרד האוצר
איתור כספי פנסיה משרד האוצר

כספי הפנסיה הם לא דבר שכדאי לזלזל בו. גם אם אתם עדיין צעירים ויש לכם הרבה כוח לעבוד, ולא מעט שנים עד לגיל היציאה לפנסיה,

כפל ביטוחים
כפל ביטוחים וכמה זה עולה לנו

מאמר זה יעסוק בנושא של כפל ביטוחים, מה זה אומר ואיך אפשר להימנע ממצב שבו אנו כצרכנים משלמים על ביטוחים כפולים ומיותרים. אם כך קיימות

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button