לוגו אלי חרד

054-5613735

עושים סדר בפנסיה – כל מה שצריך לדעת על החיסכון לפנסיה

נושא החיסכון הפנסיוני הוא משום מה משהו שישנם אנשים שבוחרים להתעלם מן העיסוק בו.

אולי זה הפחד מהיום שאחר היציאה לפנסיה, בו נקום בבוקר ולא תהיה לנו כתובת ברורה לאן הולכים או מה עושים, אך בכל מקרה מדובר על טעות גדולה מאוד.

החיסכון הפנסיוני הוא זה שבמרבית המקרים קובע את רמת החיים בה נוכל לחיות לאחר היציאה לפנסיה, ורק אם נדאג לבדוק שהכול כשורה ולבצע את ההתאמות הנדרשות, נוכל להיות בטוחים שאנחנו נוכל להמשיך לחיות ברמת החיים אליה התרגלנו ואולי אף יותר, לאחר הפרישה מהעבודה.

השלב הראשון – בדיקת המצב הפנסיוני האישי

בשביל לדעת במה צריך לטפל ומה המצב הנוכחי, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לדאוג לכך שכל הנתונים לגבי החסכונות הפנסיונים הקיימים יהיו פרוסים בפנינו בצורה ברורה.

בשביל לעשות את זה ישנם לא מעט אתרי אינטרנט אשר מאפשרים בדיקה מקיפה של כל נושא הפנסיה לפי מספר זהות, כאשר חלקם דורשים תשלום סמלי עבור הבדיקה, או מאפשרים את הבדיקה בחינם תמורת קבלת הנתונים האישיים שלכם (שכמובן אמורים להישמר שם בסודיות מלאה).

אם אתם בוחרים באפשרות שאינה כוללת מסירת הפרטים שלכם, כדאי לפנות אל האתר של משרד האוצר המכונה "מסלקה פנסיונית" המאפשר קבלה של דו”ח של כל מוצרי הפנסיה שלכם תמורת תשלום סמלי.

השלב השני – ביצוע של שינויים והתאמות בכספי הפנסיה שלכם

השלב החשוב ביותר הוא ביצוע השינויים והתאמות בחסכונות הפנסיה שלכם. אל תסתפקו במידע שקיבלתם, גם אם נראה לכם שהסכומים שגילתם בקרן הפנסיה שלכם יספיקו לכם לאחר היציאה לפנסיה, זה לא סיבה להפסיד כסף שתוכלו להרוויח בקלות על ידי שינויים מתאימים.

ישנם לא מעט אפשרויות שינוי אותם תוכלו לבצע בקלות שיכולות לגרום לחיסכון הפנסיוני שלכם להניב לכם במהלך השנים עד הפרישה הרבה יותר כסף.

אם אין לכם הבנה בנושאי הפנסיה, כדאי לשקול את האפשרות להתייעצות עם איש מקצוע בתחום, משום שבמרבית המקרים הכסף שהוא יוכל לסייע לכם להרוויח יהיה גדול הרבה יותר מאשר התשלום הנדרש עבור השירות שלו.

השלב האחרון – מעקב רציף אחרי כספי הפנסיה שלכם

גם לאחר שביצעם את השינויים הנדרשים, כדאי מאוד להמשיך ולעקוב אחרי החיסכון הפנסיוני, ולוודא את ההתאמה שלו כל העת למצבכם האישי הנוכחי ולמצב השוק.

אין המלצה גורפת כל כמה זמן יש לבדוק את הנושא, אך לרוב בדיקה של פעם בשנה של כספי הפנסיה תהיה מספיקה בהחלט.

שיתוף:

מאמרים קשורים

איפה הפנסיה שלי
איפה הפנסיה שלי

פעם מה שהיה נהוג זה לעבוד במקום עבודה אחד במשך עשרות שנים עד לגיל היציאה לפנסיה אז איפה הפנסיה שלי? עם השנים הדבר הזה השתנה

דמי ניהול קופות גמל להשקעה
דמי ניהול קופות גמל להשקעה

אנשים רבים מחפשים אפיקים להשקעה כמו קופות גמל להשקעה, בין אם לטווח יותר קצר ובין אם לטווח ארוך כאשר אחד מתחומי ההשקעות לטווח ארוך הוא

תיקון 190
תיקון 190 – כל השאלות, כל התשובות

במהלך שנות העבודה ישנם אנשים אשר משקיעים זמן רב ומאמצים רבים בשביל לדאוג לכך שגם כאשר יגיעו אל גיל מבוגר ולא יוכלו יותר להמשיך לעבוד

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button