לוגו אלי חרד

054-5613735

כמה אחוז פנסיה יורד מהמשכורת שלכם? לא מה שאומרים לכם

נושא הפנסיה הוא אולי לא נושא שאנשים אוהבים לעסוק בו יותר מדי, הוא מזכיר להם שלא יוכלו לעבוד לנצח, ושצריך לדאוג לעתיד. אז כמה אחוז פנסיה יורד מהמשכורת? בואו נבדוק.

אבל כל מי שפוקח עיניים ומסתכל סביבו רואה כי לא לעולם חוסן ובסופו של דבר כולם מגיעים אל גיל הזקנה ונאלצים לחיות על כספי הפנסיה שהם חסכו במהלך שנות העבודה שלהם.

אלי חרד מתכנן פיננסי, מסביר שהמציאות מראה, כי מי שדאג במהלך השנים ועסק בשיפור הפנסיה שלו, מגיע אל גיל הזקנה כאשר יש לו את האפשרות לחיות בנחת וברמת החיים אליה הוא התרגל. ולכן, אין ספק שכל מה שאפשר לעשות במהלך שנות העבודה עבור העתיד, הוא משהו שתשמחו בו בעתיד ותוכלו לאכול את פירותיו בגיל הפנסיה.

כיצד מתבצעת ההפרשה לפנסיה?

על פי החוק בישראל כל אדם שעובד ומרוויח כסף, בין אם הוא שכיר או עצמאי חייב להפריש חלק מהרווחים עבור קרן פנסיה אותה הוא יוכל למשוך כקצבה כשיצא לפנסיה.

החוק מחייב גם את המעסיק להפריש עבור כל עובד סכום כסף אשר נוסף לקרן הפנסיה של אותו העובד.

שיעור ההפרשות לשכירים החל משנת 2017 עומד על 18.5 אחוז מהשכר, כאשר רק 6 אחוזים מתוכם הם על חשבונו של העובד, והשאר על חשבון המעסיק – 6.5% הפרשות מעסיק עבור רכיב התגמולים ו-6% הפרשות מעסיק עבור רכיב הפיצויים.

העובד זכאי לבחור בעצמו את הגוף שינהל את קרן הפנסיה שלו, ואת המסלול בו יושקע הכסף.

האם ניתן לוותר על ההפרשה לפנסיה?

על פי החוק עובד אינו רשאי לוותר על ההפרשה לביטוח הפנסיוני, ולקבל בכך סכום גבוה יותר מדי חודש.

יתרה מכך, גם כאשר לא הופקדו כספים בזמן, אין באפשרות העובד לוותר על הפרשת הסכום בדיעבד.

חשוב לדעת כי מעסיק אשר לא מבצע הפרשות לפנסיה עבור העובדים, עשוי להיות חשוף להטלה של קנסות מהיחידה האוכפת את חוקי העבודה בזרוע העבודה, וכן לתביעה כספית מצדו של העובד.

כיצד פותחים בפועל קרן פנסיה?

רבים בוחרים לנהל את הפנסיה שלהם דרך סוכן פנסיוני אשר מתמחה בהתאמת מסלולי השקעה לפי מצבו של כל אדם, ומנהל גם את כל הנושאים הטכניים עבור העובד.

עם זאת, באופן עקרוני ניתן לפתוח קרן פנסיה על ידי פניה אל אחת מהחברות שמנהלות קרנות פנסיה, כמו חברות הביטוח השונות, אך חשוב לעשות זה כפי שצריך ולהתמקח על דמי הניהול אותם תשלמו, שיכולים להגיע לסכומים גבוהים מאוד לאורך שנים רבות.

שיתוף:

מאמרים קשורים

איתור כספי פנסיה וגמל
איתור כספי פנסיה וגמל

אין דבר יותר משמח מלזכות בפיס. יום אחד אתם קמים בבוקר ומגלים שזכיתם בסכום כסף לא מבוטל, שעד לפני רגע לא חלמתם שיהיה לכם. אמנם,

איתור כספים אבודים פנסיה
איתור כספים אבודים פנסיה

במהלך השנים אנשים חוסכים כספים בכל מיני אפיקים כולל חיסכון לפנסיה ויש צורך לבצע איתור כספים אבודים פנסיה. כספי הפנסיה אשר נחסכים במהלך עשרות שנים

כמה פנסיה אקבל בגיל 67
כמה פנסיה אקבל בגיל 67

פנסיה, אותו מושג המעסיק מאוד אנשים לרוב באמצע החיים משום שהוא מושג אשר מתייחס למה יקרה לכל אחד ביום שהוא יפרוש מהעבודה מבחינה כלכלית, ומאילו

איתור כספים בקופות גמל משרד האוצר
איתור כספים בקופות גמל משרד האוצר

כל אחד מבין שהצורך בדאגה לעתיד לא מסתכם רק בקרן הפנסיה. הפנסיה היא אמנם חיסכון חשוב מאוד לקראת החיים בגילאים המבוגרים, אבל פעמים רבות לא

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button