לוגו אלי חרד

054-5613735

ביטוח תאונות אישיות – מה הביטוח נותן? איך בוחרים ביטוח מתאים ועוד

ביטוח תאונות אישיות – הנו הביטוח הנמכר ביותר בישראל תחת הקטגוריה של ביטוחי בריאות וזה הזמן להבין מה הוא באמת נותן לנו.

האם אנחנו צריכים ביטוח תאונות אישיות  ואיך בוחרים ביטוח תאונות אישיות מתאים?

ביטוח תאונות אישיות הנו ביטוח המקנה פיצוי כספי חד פעמי במקרה של נזקי גוף כתוצאה מתאונה.

אלי חרד סוכן ביטוח, מסביר שהתאונה הנה כל אירוע בלתי צפוי עם נזק פיזי, כאשר הביטוח מכסה נזקי גוף הן בישראל והן בחו"ל וגובה הפיצוי נקבע ע"י סכום הביטוח וחומרת הנזק. 

לאורך השנים לביטוח תאונות אישיות נוספו הרחבות נוספות כאשר הרווחת ביותר הנה הרחבה ל"נכות תעסוקתית". זוהי הרחבה שיודעת להעניק פיצוי שבועי במקרה של נכות תעסוקתית כתוצאה מתאונה בלבד עם תקופת פיצוי של עד 3 שנים. זהו לא ביטוח אובדן כושר עבודה, שכן הוא מוגבל לנזק תאונתי בלבד ולתקופה מוגבלת וללא תלות בגובה השכר .

האם אנחנו צריכים ביטוח תאונות אישיות?

הרי יש ביטוח אובדן כושר עבודה ויש ביטוח חובה של הרכב. יש לזכור שביטוח חובה מוגבל לתאונת דרכים בלבד ולרוב קבלת הפיצוי מביטוח החובה של הרכב הנו תהליך ארוך שיכול לקחת שנים. ביטוח אובדן כושר עבודה אומנם נותן מענה במקרה שהאדם נפצע בצורה רצינית, אך יש לזכור שלביטוח אובדן כושר עבודה יש הגבלות של גובה הפיצוי, תקופת המתנה של 3 חודשים והכי חשוב הגדרת עיסוק (קראו על ביטוח אובדן כושר עבודה) ולכן בהרבה מקרים של מקצועות צווארון כחול, במקרים של פציעה מתאונה ברמה של שבר בגוף, לא יזכו לקבל כסף מפוליסת הביטוח של אובדן כושר עבודה כיוון שלא יעמדו בהגדרות הפוליסה. פה נכנס לתמונה ביטוח תאונות אישיות שבא לתת פיצוי כספי בזמן קצר מאד. פיצוי זה נועד לתת מענה כלכלי קצר טווח לנפגע ולמשפחתו בגין הנזק ורמת הצורך של הבנאדם בביטוח תאונות אישיות משתנה ממשפחה למשפחה בהתאם לרמת הסיכון.

ביטוח תאונות אישיות הנו הביטוח שמשלם כסף הכי מהר מכל הפוליסות עם זמני המתנה ממוצעים של 30 יום בלבד. יחד עם זאת, ניתן לזהות את התופעה שבה מנסים למכור לנו תאונות אישיות בכל שיחת טלפון – עשיתם חידוש לרכב מה עם תאונות אישיות? טסתם לחו"ל מה עם תאונות אישיות? הילד נרשם לגן או לחוג חדש מה עם ביטוח תאונות אישיות? אז לפני שמתפתים לרכוש ביטוח תאונות אישיות צריך לענות על השאלה האמיתית מה הצורך בביטוח תאונות אישיות? האם כתוצאה של שבר ביד או ברגל יהיה למשפחתי נזק כלכלי ואם כן מהו?

איך בוחרים ביטוח תאונות אישיות מתאים?

אחרי שהבנו מה המטרה הכלכלית של הביטוח והצלחנו לעמוד על הנזק הכלכלי הצפוי זה הזמן לעשות השוואה מקיפה בין החברות השונות בהתאם למסקנות.

אנחנו כאן בשביל לבצע ביחד אתכם את ההשוואה המקיפה ביותר ולהתאים הביטוח לצרכים הפרטניים של משפחתכם.

***מאמר זה אינו מהווה יעוץ או תחליף לפגישה פרונטלית וכל מקרה יש לבחון לגופו.

שיתוף:

מאמרים קשורים

דמי ניהול קופות גמל להשקעה
דמי ניהול קופות גמל להשקעה

אנשים רבים מחפשים אפיקים להשקעה כמו קופות גמל להשקעה, בין אם לטווח יותר קצר ובין אם לטווח ארוך כאשר אחד מתחומי ההשקעות לטווח ארוך הוא

איתור כספים בקופות גמל משרד האוצר
איתור כספים בקופות גמל משרד האוצר

כל אחד מבין שהצורך בדאגה לעתיד לא מסתכם רק בקרן הפנסיה. הפנסיה היא אמנם חיסכון חשוב מאוד לקראת החיים בגילאים המבוגרים, אבל פעמים רבות לא

איתור כספים בקרנות פנסיה
איתור כספים בקרנות פנסיה

קרן הפנסיה שלכם היא לא דבר שכדאי לזלזל בו. כל אחד מאתנו מגיע בסופו של דבר אל ימים בהם כוחו כבר לא במותניו והוא לא

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button