לוגו אלי חרד

054-5613735

תיקון 190 – כל השאלות, כל התשובות

במהלך שנות העבודה ישנם אנשים אשר משקיעים זמן רב ומאמצים רבים בשביל לדאוג לכך שגם כאשר יגיעו אל גיל מבוגר ולא יוכלו יותר להמשיך לעבוד ולהרוויח כסף, עדיין יוכלו להמשיך לחיות ברמת החיים אליה התרגלו, ולעבור את שנות הגיל השלישי בטוב ובנעימים. אמנם, ישנם תמיד אנשים שמזניחים את המחשבה על העתיד, אם זה כי הם מעדיפים להדחיק את העובדה שהם מזדקנים או סתם כי אין להם זמן ופנאי להתעסק על נושא העתיד.

אלי חרד מסביר שכך או כך, כדאי לדעת כי גם בגילאים מבוגרים יותר ניתן להתחיל לחסוך, ואפילו תוכלו לקבל הטבות מיוחדות מכוח תיקון 190 לפקודת מס הכנסה.

מהו תיקון 190 לפקודת מס הכנסה?

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה הוא תיקון של חוק מס הכנסה אשר נכנס לתוקפו החל משנת 2012 בכדי לעודד את החיסכון גם בתקופות הגיל המאוחרות יותר.

התיקון מעניק הטבות מס משמעותיות לחוסכים בגילאי 60 ומעלה, והוא מאפשר להם הטבות בלעדיות שאינם קיימות בגילאים צעירים יותר.

התיקון מאפשר להם להפקיד סכום חד פעמי לקופת גמל, אשר בעתיד יוכלו להנות מהרווחים הנצברים תוך תשלום מופחת של 15 אחוז מס רווחי הון (לעומת 25 אחוז מס רווחי הון אצל חוסכים צעירים יותר), או פטור מלא מתשלום מס כאשר הכסף נמשך כקצבה.

אילו עוד הטבות קיימות מתוקף תיקון 190?

להפקדה בקופת גמל לאחר גיל 60 בזכות התיקון המכונה תיקון 190 ישנם לא מעט יתרונות נוספים מלבד תשלומי המס המופחתים.

בין היתר כאשר מדובר על הפקדה לאחר גיל 60 ישנם אפשרויות השקעה רבות ומגוונות יותר מאשר במקרים אחרים בזכות היקף השקעות גדול במיוחד.

בנוסף, כאשר מדובר על חיסכון בגיל השלישי עלויות דמי הניהול נמוכות בצורה משמעותית מאשר מוצרי חיסכון שנועדו לגיל הצעיר.

לא פעם אמנם מדובר על שברירי אחוזים בודדים, אך חשוב לזכור שבהלך השנים ובעיקר בסכומי כסף גדולים, בסופו של דבר גם לאותם שברירי אחוזים יכולה להיות השפעה גדולה והם יכולים להוות סכום כסף משמעותי מאוד.

מעבר בין דורי על פי תיקון 190

כאשר מדובר על הפקדה לקופת גמל לאחר גיל 60, תיקון מאפשר להנות מהטבות גם במקרה של מעבר הכספים לדור הבא – היורשים.

במקרה של פטירת החוסך לפני גיל 75 היורשים יוכלו להנות מפטור מלא מתשלום מס רווחי הון גם בעת משיכת הכסף. במידה והחוסך נפטר לאחר גיל 75 יוכלו היורשים להחליט האם לפדות בפעם אחת בתשלום מס מופחת של 15 אחוז, או למשוך כקצבה ללא מס.

שיתוף:

מאמרים קשורים

תיקון 190
תיקון 190 – כל השאלות, כל התשובות

במהלך שנות העבודה ישנם אנשים אשר משקיעים זמן רב ומאמצים רבים בשביל לדאוג לכך שגם כאשר יגיעו אל גיל מבוגר ולא יוכלו יותר להמשיך לעבוד

איתור כספים אבודים פנסיה
איתור כספים אבודים פנסיה

במהלך השנים אנשים חוסכים כספים בכל מיני אפיקים כולל חיסכון לפנסיה ויש צורך לבצע איתור כספים אבודים פנסיה. כספי הפנסיה אשר נחסכים במהלך עשרות שנים

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button