לוגו אלי חרד

054-5613735

איפה הפנסיה שלי

פעם מה שהיה נהוג זה לעבוד במקום עבודה אחד במשך עשרות שנים עד לגיל היציאה לפנסיה אז איפה הפנסיה שלי?

עם השנים הדבר הזה השתנה וכל הנשוא של להישאר במקום עבודה במשך עשרות שנים הפך ליותר ויותר נדיר, והיום הדבר שונה בתכלית ומרבית האנשים עוברים מספר מקומות עבודה לא מועט במהלך החיים טרם הגעתם לגיל פרישה, במקרים רבים זה יכול להגיע להרבה יותר מקומות עבודה במהלך השנים.

בשל המעברים הללו יכול להיווצר סוג של בלאגן וחוסר ידיעה בנוגע להיכן נמצאת קרן השתלמות, קופת הגמל או כל חסכון אחר לפנסיה לשם כך, תוכלו להתייעץ עם אלי חרד.

מה הסיבות שכספי פנסיה נאבדים

אנשים עוברים ממקום עבודה אחד לאחר, חברות שונות נרכשות על ידי חברות אחרת ולעיתים ישנם מיזוגים בין עסקים שונים, מקומות נסגרים וחדשים נפתחים מה שמוביל לדינמיות מאוד גדולה בשוק העבודה.

כל מקום עבודה מציע תנאים סוציאליים אחרים, החסכון לפנסיה לעיתים משתנה כאשר עוברים ממקום עבודה אחד לאחר ובסופו של דבר יש מצבים בהם אנשים אינם מודעים היכן נמצאים כספי הפנסיה שלהם כאשר חלק נשארים כספים אבודים וחלק בסופו של דבר מאותרים ומועברים לאנשים להם הם שייכים.

איך אפשר לאתר את כספי פנסיה

משום שבסופו של דבר כספי הפנסיה מיועדים לשמש אנשים לאחר הפרישה וסיום העבודה, ואלו כספים עמם הם אמורים להתקיים במהלך יתרת חייהם ועד יום מותם, יש חשיבות לאתר את הכספים.

אחת מהדרכים לאתר את הכספים היא על ידי פניה לחברות המתמחות באיתור כספים וביטוחים של אנשים, יש אפשרות לפנות באופן יזום לחברות ביטוח שונות ולנסות לברר מולם האם יש אצלם ביטוח פנסיוני כלשהו שאינכם מודעים אליו, אפשר לעשות חיפוש דרך אתר של משרד האוצר הנקרא הר הכסף ואפשר כמובן לפנות למעסיקים קודמים ולנסות לברר מולם היכן התנהלה הפנסיה שלכם.

מה אפשר לעשות במידה ואותרו כספי פנסיה במקומות שונים

כאשר מגלים היכן נמצאים כספי הפנסיה במידה ואכן הם נמצאים במקומות שונים יש מספר אפשרויות. האופציה הראשונה היא להשאיר אותם היכן שהם ורק לוודא לרשום לעצמכם היכן נמצאים הכספים כך שכאשר יגיע הרגע שתרצו למשוך אותם תדעו לאן לפנות.

אופציה נוספת היא לבצע משיכה שלהם בין אם לצורך שימוש בהם ובין אם לאחד אותם עם חסכון הפנסיה הראשי שלכם.

חשוב לוודא מה ההשלכות של משיכה מבחינת מיסים ולשקול האם העלויות האלו הן כדאיות מבחינה כלכלית או שעדיף להשאיר את הכספים היכן שהם.

שיתוף:

מאמרים קשורים

כמה פנסיה אקבל בגיל 67
כמה פנסיה אקבל בגיל 67

פנסיה, אותו מושג המעסיק מאוד אנשים לרוב באמצע החיים משום שהוא מושג אשר מתייחס למה יקרה לכל אחד ביום שהוא יפרוש מהעבודה מבחינה כלכלית, ומאילו

וואטסאפ
יש לך שאלה?
אלי חרד מתכנן פיננסי
שלום,
אשמח לשוחח בוואטסאפ
Call Now Button